Curych a Luzern nočním vlakemMilujete Švýcarsko, zemi hor jezer, alpských velikánů i technických vymožeností a máte slabost pro vláčky a rádi cestujete v malé skupině a neobvykle? Pojeďte s námi do Švýcarska lůžkovým vlakem na eurovíkend do dvou metropolí – Curych a Luzern. Zažijete víkend plný překvapení, technických zázraků, úchvatných vyhlídek na Alpy z hory Pilatus, vyzkoušíte různé vlaky, lanovky, lodě. Poznáte historii i významné památky, jedinečné dopravní muzeum v Luzernu.

Doprava: vlakem

Praha

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno 2x ve vlaku Praha/Curych a zpět v 3lůžkovém kupé dle pohlaví a 2x v hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách lůžkovým vlakem Jižním expresem do Švýcarska, možno připlatit kupé pro 2 osoby.
2. den: Ráno příjezd do Curychu, centrum bankovnictví a hodinek, velkolepá budova nádraží Bahnhof, luxusní nákupní třída Bahnhofstrasse, nejdražší ulici Evropy do historického centra, muzeum hodinek, staré město, katedrála Fraumünster (vitráž M. Chagalla), Wasserkürche a Grossmunsten, relax u Curyšského jezera, pavilon Le Corbusier, variantně plavba po curyšském jezeře vyhlídkovým parníkem, v podvečer odjezd vlakem do Lucernu, ubytování v centru, večerní atmosféra u řeky Reuss a Kaplového mostu a pohledy na osvětlenou moderní architekturu.
3. den: Snídaně. Luzern, historické centrum kantonu, středověké Staré město, náměstí Weinmarkt s pozdně renesanční radnicí, dřevěné mosty přes řeku Reuss - Kapellbrücke a Spreuerbrücke, procházka po hradbách, fakult. plavba lodí po Vierwaldstättském jezeře, nebo jedinečná místní muzea: rozsáhlé dopravní muzeum Verkehrshaus der Schweiz (železnice, stavba Gotthardského tunelu - nejdelší železniční tunel na světě, švýcarské silnice, lanovky, mosty, letecká a kosmická doprava), Muzeum Rosengart (Picasso a Paul Klee), muzeum Richarda Wagnera, možnost ochutnání místních gastronomických specialit, variantně exkluzivní fakultativní výlet přes Gotthardský průsmysk, jedním směrem nejdelším železničním tunelem světa (57 km), prohlídka Bellinzony - metropole kantonu Ticino, tři středověké hrady a zpět panoramatické výhledy ze staré gotthardské železnice. Návart do Luzenu, v podvečer možnost ochutnání místních gastronomických specialit.
4. den: Snídaně. Luzern, jezero a hora Pilatus s lehkou turistikou, Goldene Rundfart – Zlatá okružní cesta (kombinace lodě, vlaku, lanovky a zubačky, Kriens, Pilatus, Alpnachstadt), využijeme Pilatusbahn - nejstrmější zubačkou na světě a visutou lanovku, hora Pilatus s rozeklaným vrcholem (2133 m. n. m.), lodí s výhledy na Alpy, turistika Dračí stezkou, návrat do Luzernu, pro zájemce moderní architektura kongresového a nákupního centra, budova KKL na nábřeží (architekt Jean Nouvel), v podvečer vlakem návrat do Curychu, občerstvení a nákupy, večer odjezd lůžkovým vlakem Jižním expresem Curych - Praha
5. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách. Upozorňujeme, že dle podmínek Českých drah ženy i muži na cestě do Curychu a zpět spí v oddělených 3lůžkových kupé. Možno 2lůžkově partneři za příplatek.

září 2020

16.09. - 20.09.20 středa - neděle
snídaně vlakem (Praha)
13 790 Kč
cena za 5 dní (4 noci)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • 2 ubytování v hotelu
 • 2 snídaně v hotelu
 • jízdenku vlakem Praha/Curych/Praha včetně ubytování ve 3lůžkovém kupé dle pohlaví
 • jízdenku vlakem Curych/Luzern/Curych
 • 2 snídaňové balíčky ve vlaku
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lanovky, další vlaky, lodě a místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 70 CHF
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 230 Kč)
 • záloha za lanovku a zubačku na Pilatus (min. 12 osob) (příplatek: 1750 Kč)
 • záloha na fakultativní výlet Gotthard (min. 6 osob) (příplatek: 1000 Kč)
 • kupé pro 2 osoby do Curychu a zpět za osobu (omezené množství) (příplatek: 1900 Kč)
 • jednolůžkový pokoj v hotelu (příplatek: 2900 Kč)