Krásy Švýcarska a Alpských velikánů

od 10 085 Kč
Sleva -2% 10 290 Kč


Ženevské jezero - Montreux - Chillon - Yvoire - Ženeva - Chamonix - Mont Blanc - kanton Wallis - Zermatt - Matterhorn - Gornergratt - Aletsch - Jungfrauregion - Fiescheralp - Egishorn - Grimselpass - Luzern

Stravování: snídaně

snídaně, za příplatek večeře.

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma: Praha, Plzeň, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelech 1x v oblasti Ženevy, 3x ve Fieschi v hotelu *** vždy ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách do Německa.
2. den: Ráno příjezd do Montreux, město vína, přírody a slavných osobností – pobýval zde např. Charlie Chaplin, Freddie Mercury, procházka po promenádě, připomínající botanickou zahradu, pokračujeme k legendárnímu hradu Chillon, vystavěného na skále u břehů Ženevského jezera. Přejezd jižní cestou po Ženevské riviéře, nad hladinou nejhlubšího jezera Alp, do Yvoire, zcela zachovalého středověkého městečka. V případě hezkého počasí možnost koupání v Ženevském jezeře. Následuje odjezd do Ženevy, prohlídka města s proslulou fontánou Jet d´Eau. Odjezd na ubytování v oblasti Ženevy, na pomezí Švýcarska s Francií.
3. den: Snídaně. Dnešní den strávíme v Chamonix, moderním středisku Savojských Alp, pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4809 m n.m.). Vyjedeme lanovkami na okolní vrcholy Aiguille Du Midi (3842 m n. m) nebo Le Brévent (2526 m n. m) s neopakovatelnými výhledy na nejvyšší evropský masiv. Odjezd přes sedlo Forclaz na ubytování do oblasti horských velikánů – Fiesch.
4. den: Snídaně. Navštívíme kanton Wallis s deseti nejvyššími horami švýcarska. Celodenní program do oblasti alpských velikánů začneme v Zermattu na úpatí Matterhornu, nejkrásnější hory Evropy. Prohlídka malebného městečka, které si i přes turistický ruch uchovává kouzlo pravé švýcarské horské vesnice. Fakultativní výlet horským vlakem do Gornergrattu (3100 m n. m) nebo lanovkou na Klein Matterhorn, odkud můžeme obdivovat svět alpských velikánů v kraji věčného ledu. Návrat na hotel.
5. den: Snídaně. Celodenní výlet do oblasti horských čtyřtisícovek Aletsch – Jungfrauregion, lanovkou z městečka Fiesch na Fiescheralp a na Eggishorn (2869 m n. m), odkud jsou překrásné výhledy na Aletschský ledovec (UNESCO), dlouhý 25 km a na Konkordiaplatz - zde je ledovec nejmocnější i na trojlístek Jungfrau, Mönch a Eiger. Zájemci vystoupají až na vrchol Egishornu (2962 m n. m.). Možnost turistiky dle vlastních dispozic nebo průvodce na místě doporučí ideální turistiku. Návrat na ubytování do Fiesche.
6. den: Snídaně. Cesta přes vysokohorské sedlo Grimselpass a horské průsmyky do historického centra země Luzernu, „brána do Centrálního Švýcarska“ i takto je někdy město označováno. Prohlídka Starého města proslaveného dřevěnými mosty Kapellbrücke a Spreuerbrücke. Doporučujeme výjezd lanovkou na Pilatus – lodí po Vierwaldstättském jezeře a dále zubačkou (nejstrmější ozubnicová trať na světě, se sklonem 48°). Odjezd do ČR.
7. den: Příjezd do ČR v ranních hodinách.

červen 2020

30.06. - 06.07.20 úterý - pondělí
snídaně autokarem (Praha)
10 085 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

červenec 2020

27.07. - 02.08.20 pondělí - neděle
snídaně autokarem (Praha)
10 085 Kč
cena za 7 dní (4 noci)

srpen 2020

17.08. - 23.08.20 pondělí - neděle
snídaně autokarem (Praha)
10 085 Kč
cena za 7 dní (4 noci)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -200 Kč)

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování
 • 4 snídaně
 • dopravu luxusním autokarem
 • jízdné Täsch-Zermatt a zpět
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupy, pobytové taxy, lanovky, fakultativní služby cca 150CHF
 • cestovní pojištění a proti stornu (max. plnění 12500 Kč) (příplatek: 270 Kč)
 • 3 večeře (příplatek: 1790 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 1690 Kč)
 • svoz Olomouc (příplatek: 250 Kč)
 • svoz Hranice, Frýdek Místek, Nový Jičín, Ostrava (příplatek: 500 Kč)