Zemí tisíce vůní od severu k jihuZemě tisíce vůní, pestrých barev a nepřeberného množství chutí. Přesně takový je Vietnam, půvabná kráska skrytá ve stínu známějšího Thajska. Exotická a přitom bezpečná destinace s příchutí dobrodružství nabízí vše, co si může cestovatel přát. Fascinující přírodní scenérie, tyrkysové moře, písčité pláže, historické památky i nevšední orientální kulturu.

Staňte se na dva týdny dobrodruhy a vychutnejte si jedinečnou cestu napříč rozmanitým Vietnamem. Nahlédněte s námi do každodenního života jeho obyvatel, kteří si přes strastiplnou minulost zachovávají úsměv na tváři i svou tradiční pohostinnost a nechte se okouzlit krásami jejich země, jež se vám zaryjí hluboko do paměti.

Program zájezdu

1. den:
2. den: ODLET PRAHA - HANOJ Odlet z Prahy do Hanoje s leteckou společností Qatar airways.
3. den: HANOJ Přílet do Hanoje, transfer do hotelu, ubytování. V závislosti na času příletu se budete moci seznámit s Hanojí například návštěvou  Národního muzea vietnamské historie , které bylo postaveno roku 1932 jako muzeum Francouzské školy Dálného východu. Po odchodu francouzských kolonialistů převzala budovu vietnamská vláda a v současné době zde najdete sbírky a předměty věnované východnímu umění i národní historii Vietnamu. Po návštěvě muzea vás čeká projížďka v cyklorikšách ulicemi staré čtvrti. Pohodlně můžete objevovat křivolaké uličky historického města plné malých obchůdků a restaurací. Na závěr dne je pro vás připravena návštěva Vodního loutkového divadla , které neodmyslitelně patří k tradiční vietnamské kultuře. Loutky mohou být až metr vysoké a jejich jevištěm je bazén naplněný vodou. Atrakci, která má svůj původ ve vietnamských vesničkách, by si neměl nechat ujít žádný turista.
4. den: HANOJ Dnešní den si projdete ty nejvýznamnější památky, které při návštěvě Hanoje nemůžete minout: Ho Či Minovo mauzoleum a jeho zahrady, Pagodu na jednom sloupu nebo Ho Či Minovo muzeum . Poté se vypravíte do Chrámu literatury , který je zasvěcen čínskému mudrcovi Konfuciovi a zároveň je také první vietnamskou univerzitou. Chrám je jedním z nejatraktivnějších turistických míst v Hanoji, má ale také obrovský význam pro místní kulturu a tradice. Odpoledne vás čeká návštěva Etnologického muzea , které je uznáváno jako nejlepší ve Vietnamu a představuje tradice všech 54 národnostních menšin, které v zemi žijí. Dominantou venkovní expozice jsou plně vybavené typické domy z menšinových vesnic. Následně se vydáte směrem k Chrámu nefritové hory ležícímu na ostrově uprostřed jezera Hoan Kiem. Na závěr vycházky po Hanoji si prohlédnete taoistický chrám Quan Thanh, jehož stavba se datuje do doby vlády dynastie Ly.
5. den: ZÁTOKA HALONG BAY Tento den poznáte světoznámou zátoku Halong Bay (UNESCO), která patří k nejnavštěvovanějším místům Vietnamu. Po příjezdu se vydáte na nezapomenutelnou plavbu lodí mezi ostrovy a vápencovými skalami, které zde osamoceně vystupují z moře. Během plavby si užijete tradiční oběd na palubě a navštívíte některé z ostrovů a jeskyní. Pro zájemce je připravena možnost zapůjčení kajaku, z něhož budete mít nádherné okolní pláže jako na dlani. K večeru si vychutnáte romantický západ slunce nad zátokou, čeká vás večeře a přenocování na lodi.
6. den: HALONG BAY - HANOJ - HUE Ráno přivítáte na palubě lodi výhledem na nádhernou zátoku Halong Bay s hrnkem teplého čaje či kávy. Po snídani podávané na čerstvém vzduchu budete pokračovat v objevování krás zátoky a následně se vydáte zpět do přístavu. Poté přejezd zpět do Hanoje a transfer na letiště, odkud odletíte vstříc městu Hue.
7. den: MĚSTO HUE Tento den strávíte poznáváním starého města Hue (UNESCO), jež si své kouzlo zachovalo až do dnešních dob. Na palubě lodi se vydáte na plavbu po Voňavé řece až k nádherné Pagodě Thien Mu , která je jednou z nejstarších starověkých náboženských staveb v Hue. Pokračovat pak budete návštěvou nádherného Císařského města , za jehož hradbami v letech 1802 – 1945 vládla dynastie Nguyen. Odpoledne si prohlédnete slavné mauzoleum císaře Tu Duca , které leží v rozsáhlém borovicovém lese a je ukázkou jedné z nejkrásnějších staveb královské architektury za vlády dynastie Nguyen. Den zakončíte zábavnou procházkou po místním trhu Dong Ba , jehož uličky neustále pulzují čilým ruchem.
8. den: HUE - HOI AN Vydáte se na cestu do města Hoi An. Čeká vás fascinující průjezd horským průsmykem Hai Van Pass , odkud se vám naskytne půvabný výhled na moře, červeně dlážděné vesničky a ovocné sady hluboko pod vámi. Cestou se zastavíte ve městě Da Nang, kde navštívíte vyhlášené muzeum věnované čamské říši. Po příjezdu do města Hoi An je připraveno ubytování v hotelu a volný program.
9. den: MĚSTO HOI AN Dnešní den si prohlédnete malé ale historicky důležité město Hoi An (UNESCO), které je považováno za jedno z nejmalebnějších ve Vietnamu. Jeho klikaté uličky jsou dlážděné kamennými kostkami a obestavěné historickými domy, čímž si zachovává svou tradiční atmosféru. Projdete si historické centrum, které bývalo v 16. – 18. století prosperujícím přístavním městem. Navštívíte ty nejvýznamnější památky, jakými jsou starověký dům Tan Ky, čínský sál Phuc Kien a 400 let starý krytý japonský most . Můžete také na vlastní oči spatřit chov bource morušového a výrobu hedvábí, kterou je město proslulé. Další významnou zastávkou bude galerie, v níž vystavuje svá díla světově proslulý Réhahn , fotograf francouzského původu, který trvale žije a fotí právě v Hoi An. Jeho úžasné portréty místních lidí jsou známé po celém světě. Kromě fotografií si v galerii můžete prohlédnout také tradiční oděvy z mnoha oblastí Vietnamu.
10. den: HOI AN - HO ČI MINOVO MĚSTO Před odjezdem budete mít možnost užít si volný čas v malebném městě Hoi An a poté následuje transfer na letiště v Da Nang a přelet do Ho Či Minova Města . Ubytování v hotelu a osobní volno.
11. den: HO ČI MINOVO MĚSTO Čeká vás cesta z Ho Či Minova Města krásnou krajinou podél rýžových políček a zahrad až do okrsku Cu Chi . Ten není jen klidnou venkovskou oblastí, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale proslul také tunelovým komplexem z dob vietnamské války. V důmyslné síti tunelů o délce asi 200 km se nacházely obytné prostory, kuchyně i operační sály. Budete mít možnost projít si alespoň malou část bludiště tunelů Cu Chi a díky shlédnutí autentického filmu si uděláte živou představu o životě a bojích v tunelech během krvavé války. Po návratu do Ho Či Minova Města si prohlédnete některé z památek, které toto krásné historické město ukrývá. Uvidíte Palác sjednocení, výstavní budovu Centrální pošty a navštívíte také Vojenské museum, které ukrývá exponáty především z doby americké fáze vietnamské války. Po procházce zavítáte na Ben Thanh Market – velké tržiště v centru města, kde budete mít možnost nákupu suvenýrů a ochutnání specialit místní vyhlášené kuchyně. Můžete si projít také ulici Le Cong Kieu , jež je proslulá prodejem starožitností, nebo trh Yersin s nabídkou vojenského vybavení.
12. den: DELTA MEKONG Ráno se vypravíte do malého městečka Ben Tre ukrytého v deltě Mekong. Toto krásné a klidné místo ukrývá klikaté kanály, bujnou vegetaci i milé a usměvavé obyvatele. Delta Mekong má pro Vietnam důležitý význam, jde totiž o nejúrodnější oblast v celé zemi. Přesvědčíte se o tom při pohledu na lesíky kokosových palem, sady plné exotického ovoce či háje s cukrovou třtinou. Žlutými vodními kanály se tiše pohybují tradiční dřevěné loďky a vše kolem prostupuje zelená vegetace. Užijete si chuť a vůni čerstvého ovoce a skvělou místní kuchyni třeba v podobě právě vyrobeného rýžového papíru nebo kokosových bonbonů podávaných se zeleným čajem. Po návratu do Ho Či Minova Města navštívíte chrám Thien Hau , který byl postaven čínskými přistěhovalci a je zasvěcen Paní moře, jež je v tradiční čínské kultuře ochránkyní všech námořníků a rybářů.
13. den: HO ČI MINOVO MĚSTO - MUI NÉ Z Ho Či Minova Města se přesunete do bývalé rybářské osady, letoviska Mui Né . Cestou navštívíte farmu pěstitelů dračího ovoce, místní tržiště a továrnu na rybí omáčku. Příjezd do hotelu, ubytování a volný program.
14. den: 13 - 15. den: LETOVISKO MUI NÉ Užijete si zasloužený odpočinek a relax na plážích letoviska Mui Ne . Bývalá rybářská vesnička je dnes oblíbeným turistickým centrem s bílými plážemi, čistým mořem a poklidnou atmosférou.
15. den: MUI NÉ - HO ČI MINOVO MĚSTO - ODLET Dopoledne si užijete volný program a poslední možnost koupání v Mui Ne. Následuje odjezd na letiště v Ho Či Minově Městě a odlet do Prahy.
16. den: PŘÍLET DO PRAHY Přílet do Prahy.
17. den:

březen 2020

19.03. - 04.04.20 čtvrtek - sobota
snídaně letecky (Praha)
60 990 Kč
cena za 17 dní
24.03. - 09.04.20 úterý - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
60 990 Kč
cena za 17 dní
(TourOperátor: Delfín travel s.r.o.)