Albánská odysea - Pěšky po nepoznaných stezkách Albánských Alp až k Jadranu„Když jsem poprvé vystoupil v Albánii z letadla, tak jsem tušil, že to bude stát za to. A stálo! Albánie mě překvapila. Všude byli lidé milí, vstřícní a ochotní. Má první cesta vedla na sever do hor a již samotná jízda po místních silnicích byl zážitek z jiného světa. A pak konečně hory – krásně divoké, málo osídlené. Ospalý venkov s pasteveckými stezkami a protiklad – moderní města Tirana, Drač. To se musí zažít, o tom se nedá vyprávět.“
Zavedeme vás do hor, provedeme vás po pasteveckých stezkách na pobřeží, ukážeme vám ospalý albánský venkov a užijeme si i opravdu rušná města. Tak co? Jdete se s námi projít do Albánie?
Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

Program zájezdu

1. den: Přílet do Tirany Přejezd do Skadaru – brány do Albánských Alp. Ubytování.
2. den: etapa č. 1: Od údolí řeky Cijevny do vesničky Vrith Vaše putování po Albánii začnete na horské vyhlídce s parádním výhledem na národní park Údolí řeky Cijevny . Zde zazní jedno z prvních vašich „vauuu!“. Od této chvíle budete do albánských hor zamilovaní. Po nabažení se těmito neskutečnými výhledy se vydáte dál přes vesničku Rrapsha . Tato pohodová cesta, podél úbočí hory Shputrit, vede do krásně ospalé vesničky Bratoshi . Na návsi pod kaštanem si dáte něco dobrého na zub v typickém denním baru a budete vstřebávat všudypřítomnou pohodu albánských hor. Poté se vydáte do vesničky Vrith . Celý den pak završíte u romantického  Mesského mostu přes řeku Kirit . (v jarních termínech možnost koupání). Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.
3. den: etapa č. 2: Hory nad nejznámějším údolím Albánských Alp - údolím Theth Každé hory mají nějaké „NEJ“. V Albánských Alpách to je údolí Thethi . Nejprve vás autobus zaveze do srdce NP Thethi odkud už “po svých” vystoupáte k vrcholu Maja e Zorzit a poté pozvolna sejdete do údolí, kde leží samotná vesnice Thethi obklopená vrcholy hor. Odměnou vám bude malebný vodopád s průzračnou vodou. Odpočinout si budete moci při pikniku okořeněném krásou albánských velehor. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách. Trasa je dlouhá přibližně 9 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.
4. den: etapa č. 3: Kaňony řeky Mat a Skadarský hrad Tato etapa v sobě snoubí hodnotný trek kaňony řeky Mat s prohlídkou rozlehlého Skadarského hradu a podhradí. Po túře divokou albánskou přírodou si vychutnáte oběd s výhledem na řeku. Odpoledne se vrátíte zpět do Skadaru, kde navštívíte pevnost Rozafa , odkud si užijete krásné výhledy na Skadarské jezero . K pevnosti Rozafa se váže legenda, kterou vám ale bude vyprávět průvodce až na místě. 
5. den: etapa č. 4: Město Krujë a pobřežní pastevecká stezka Do druhé části vašeho poznávání po Albánii jsme zakomponovali více kulturního poznávání, které začne v horském městečku Krujë . Toto město se pyšní krásně zachovalým hradem, mešitou a živoucím tureckým trhem. Po pořádné porci historie se opět vydáte na cestu. Projdete si pasteveckou stezku podél pobřeží a užijete si koupání na přírodních plážích Jadranu . Závěr dne bude opravdu sladkou tečkou. Zavítáte do vyhlášené cukrárny v dračském přístavu na výtečnou zmrzlinu . Trasa je dlouhá asi 13 km; pohodová technicky nenáročná etapa (cca 1/3 do mírného kopce); ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.
6. den: etapa č. 5: Hlavní město Tirana, lanovkou do NP Dajti a Olivová romance Co by to bylo za poznávání Albánie, kdybyste minuli hlavní město Tiranu. Tirana překvapí! A to především tím, o jak moderní a čisté město se jedná. Přibližně 2hodinová prohlídka vám přiblíží, jak se v tehdejší Albánii pod diktátorem Hodžou žilo a jak je Albánie podobná České republice. Poté se vydáte lanovkou do NP Dajti , který se rozprostírá nad Tiranou a poskytuje jedinečné výhledy na albánskou metropoli.  Cestou do hotelu na vás pak opět bude čekat parádní etapa mezi olivovníky a s výhledy na Středozemní moře i do vnitrozemí. Délka trasy je přibližně 12 km; se stoupáním na začátku a klesáním na konci etapy; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.
7. den: Volný den Volný den určený k odpočinku u moře. Užijete si odpočinek a koupání v moři. Můžete si dát dobré jídlo nebo osvěžující nápoje v baru u bazénu.
8. den: Odlet Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.
9. den: V případě zájezdu na 9/10 nocí: 7. den - etapa č. 6: Národní park Divjaka nebo odpočinek u moře Na závěr vašeho albánského putování se vydáte na jih do národního parku Divjaka , kde se budete procházet mezi mokřady a lagunami, které si zpestříte pozorováním vzácných druhů ptáků a místních rybářů. Pokud si budete chtít odpočinout, můžete si užít volný den u moře nebo u bazénu hotelu Divjaka resort . Trasa je dlouhá asi 14 km; pohodová technicky nenáročná etapa; ubytování na Dračské riviéře / v oblasti Skadarského jezera.
10. den: 8. a 9./10. den - Individuální program a odpočinek u moře Volné dny určené ke koupání v moři, odpočinku u bazénu nebo posledním nákupům suvenýrů.
11. den: 10./11. den Transfer na letiště v Tiraně a odlet do Prahy.
12. den:

květen 2021

31.05. - 09.06.21 pondělí - středa
polopenze letecky (Praha)
23 490 Kč
cena za 10 dní

červen 2021

09.06. - 16.06.21 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
22 490 Kč
cena za 8 dní

září 2021

14.09. - 21.09.21 úterý - úterý
polopenze letecky (Praha)
22 490 Kč
cena za 8 dní
21.09. - 30.09.21 úterý - čtvrtek
polopenze letecky (Praha)
23 490 Kč
cena za 10 dní