Velká cesta středním a jižním ThajskemPojeďte s námi na poznávací zájezd do Thajska, velmi exotické a přátelské země v samém středu jihovýchodní Asie. Během vaší cesty střední a jižním částí této země vás čeká rušný Bangkok, navštívíte světoznámý most přes řeku Kwai, plovoucí trhy i tržiště rozložené přímo na železničních kolejích.
Projdete se mezi starobylými chrámy královského města Ayutthaya, vychutnáte si krásu džungle zdejších národních parků a na závěr si odpočinete na písčitých plážích thajského jihu. Cestou vás bude provázet zdejší fantastické jídlo, pestrá nabídka tropického ovoce a všudypřítomné úsměvy místních. Ne nadarmo se Thajsku přezdívá Země úsměvů.

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA – BANGKOK Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s jedním přestupem do hlavního města Thajska – Bangkoku.
2. den: BANGKOK - OSOBNÍ VOLNO Přílet do Bangkoku, nazývaného “město andělů”. Transfer do hotelu, ubytování, osobní volno a odpočinek. Možnost individuálních procházek, poznávání atmosféry thajské metropole a ochutnávky místní kuchyně či fakultativně plavba po řece Chao Phraya s večeří a pohledem na rozsvěcující se světla Bangkoku .
3. den: PROHLÍDKA BANGKOKU - WAT ARUN - OSOBNÍ VOLNO Putování Thajskem zahájíte celodenní prohlídkou Bangkoku. Navštívíte Královský palác – duchovní a politické centrum Thajského království, charismatický chrám Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddhy a projdete se živou čínskou čtvrtí s nepřeberným množstvím zboží a obchůdků. Poplujete lodí po kanálech (tzv. klongy) a podíváte se do ikonického chrámu Wat Arun – Chrámu úsvitu . Po zbytek dne bude následovat volný program s možností návštěvy restaurací, či masážních salónů, kterými je Thajsko pověstné. Fakultativně se můžete zúčastnit velkolepé show Siam Niramit , odrážející thajské tradiční i moderní umělecké formy.
4. den: BANGKOK – ŽELEZNIČNÍ TRH - KANCHANABURI Dnes se přesunete do západní části země. Cestou zastávka na „železničním trhu“ , rozloženém přímo na kolejích, odkud trhovci své zboží před průjezdem vlaku sklízejí. Navštívíte plovoucí trhy, kde budete mít možnost pozorovat prodejce nabízející své zboží z lodí a lodiček. Poté pojedete do Kanchanaburi, oblasti spjaté se stavbou tzv. Železnice smrti , trati spojující během 2. světové války,  Thajsko  s  Barmou . Toto místo je známé především věhlasným mostem přes řeku Kwai , jenž byl námětem pro známou stejnojmennou knihu a film.
5. den: KANCHANABURI - VODOPÁDY ERAWAN Pátý den vašeho zájezdu započnete projížďkou vlakem po mostě přes řeku Kwai a “Železnici smrti” , jejíž stavba si vyžádala nespočet obětí z řad válečných zajatců, dnes je to především zajímavá trasa vedoucí nádhernou krajinou. Poté se přesunete k vodopádům Erawan , považovaným za jedny z nejkrásnějších v celém Thajsku.
6. den: AYUTTHAYA - NP KHAO YAI Nejdříve pojedete do královského města Ayutthaya , centra někdejší stejnojmenné velkolepé říše, která byla jednou z největších v jihovýchodní Asii. Dnes připomíná velikost Auytthaye již jen množství starobylých chrámů. Návštěva hlavní památky, kterou je chrám Wat Mahatthat se známou Buddhovou hlavou vrostlou do stromu a kdysi velkolepý Wat Chai Wattanaram . Poté přesun do oblasti národního parku  Khao Yai, nejstaršího národního parku v Thajsku. Přenocování v blízkosti parku.
7. den: NÁRODNÍ PARK KHAO YAI V dnešním dni si užijete nenáročné celodenní aktivity ve zdejší unikátní přírodě – lehký trekking , možnost pozorování zdejší bujné flóry a s trochou štěstí i fauny. Fakultativně možnost projížďky na slonech či noční safari tropickou džunglí.
8. den: BANGKOK - PŘELET DO KRABI Návrat do Bangkoku a přelet do Krabi , městečka v jižním Thajsku, známého úchvatnými vápencovými skalami. Transfer na hotel, ubytování a odpočinek u moře.
9. den: VOLNÝ DEN V KRABI Volný den u moře určený k odpočinku, možnost fakultativních výletů po okolí – nabízí se například známá zátoka Railay , ostrovy Phi Phi a další místa (bližší informace o fakultativních výletech vám poskytne průvodce na místě).
10. den: KRABI - NÁRODNÍ PARK KHAO SOK - JEZERO CHEOW LAN Vaše dobrodružství dále pokračuje celodenním výlet do národního parku Khao Sok , jednoho z nejkrásnějších thajských národních parků, známého starobylým deštným pralesem, úchvatnými vápencovými útesy a výskytem vzácné fauny a flóry. Můžete se zde setkat například s gibbony, nosorožci, tapíry a dalšími zvířaty. Po nenáročném trekkingu v tropické přírodě se vydáte k nádhernému jezeru Cheow Lan , večer návrat do Krabi.
11. den: OSTROV PHUKET Přejezd na ostrov Phuket , jednu z nejznámějších odpočinkových destinací thajského jihu. Ubytování a volný program.
12. den: 12. - 14. den: ODPOČINKOVÉ DNY NA PHUKETU Celé 3 dny si užijete odpočinek a koupání na Phuketu a vychutnáte si atmosféru tropického letoviska. Pro neznavené poznáváním možnost fakultativních výletů jako například návštěva historického centra Phuketu, výlety na okolní ostrovy, kurzy vaření thajské kuchyně a další aktivity. Bližší informace o fakultativních výletech vám poskytne průvodce na místě.
13. den: PHUKET - ODLET Dopoledne volný program, koupání a možnost nákupů posledních suvenýrů. Odlet ve večerních hodinách s přestupem do Prahy.
14. den: PŘÍLET DO PRAHY Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.
15. den:

09.02. - 24.02.22 středa - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
59 990 Kč
cena za 16 dní