Ve středu Dalmácie pod největším horským masivem středohoří Biokovem, se nalézá malebné městečko Makarská. Stará čtvrť ěstečka leží při pobřeží, novější části se šplhají daleko, až pod masiv Biokova. Makarska je vděčna za své jméno římské osadě uccurum, která existovala ve vesnici Makar 2 km od Makarske. Je dnes nejznámnějším turistickým centrem Makarské riviéry zhledem ke svým přírodním krásám. Nad Makarskou vévodí nejvyšší vrch sv. Jure - 1762 m nad mořem. Ve Františkánském lášteře se nalézá největší muzeum mušlí na Balkáně. Ve všech městečkách podél moře je množství hotelů s překrásnými plážemi, restauracemi, kavárnami, cukrárnami, obchody a diskotékami, či tanečními terasami.
Poloha: do 50 m od moře
Vybavení: wellness centrum, WI-FI k dispozici dle popisu, bazén venkovní sladká voda , aperitiv bar, bar u bazénu, masážní salón, večerní hudba, prádelna, bar na pláži.
Sport a zábava: kulečník, turistika, tenisové dvorce, hřiště na košíkovou, vodní sporty, hřiště pro míčové hry, půjčovna jízdních kol, windsurfing.
!!! PŘI ZAKOUPENÍ POBYTU DO 12.2.2026 SLEVA 10 % Z CENY UBYTOVÁNÍ (EBD) !!! Platí pro termíny 30.4.-17.7. a 22.8.-10.10.2026.
Výše uvedené ceny jsou již zahrnuty v ceně.
Destinace: Dalmacija Places hotel by Valamar
Dalmacija by Valamar je ideálním místem k odpočinku u Jaderského moře, ale i k aktivnímu poznávání nádherné střední Dalmácie a nachází se jen kousek pěšky od centra živého přímořského města Makarské. Nachází se na rušné makarské promenádě Lungomare, jen pár metrů od idylické pláže ve stínu borovic, v samém centru střední Dalmácie.
Nabízíme zde typy pokojů:
Pokoj pro 2 osoby – balkon/strana k moři (16-22 m2), dvoulůžko nebo 2 samostaná lůžka
Pokoj pro 2-3 osoby – balkon/strana k moři (23-27 m2), dvoulůžko plus gauč
Pokoj Places Suite – balkon/výhled na moře (42 m2), obývací zóna – v ní je maželská postel 200x200 a pohovka
VYBAVENÍ POKOJE : Smart TV, superrychlé Wi-Fi, klimatizace, sprcha, vysoušeč vlasů, žehlička a žehlicí prkno (na vyžádání). Doplňkové vybavení pro apartmány: obývací prostor, vana, kávovar na kapsle Nespresso, bar s širokým výběrem prémiových nápojů, lednice na šampaňské a lednice s nealkoholickými nápoji, zvukový systém pro TV s Bluetooth připojením.
Domácí zvířata povolena za příplatek (na vyžádání).
JÍDLO A PITÍ
Restaurace s polopenzí FLEXI – užijte si snídani a večeři formou bufetu s širokou nabídkou jídel. Pokud se nestihnete navečeřet, můžete kdykoli využít denní kredit 30 € na osobu na jídlo a pití v restauraci nebo barech. Co neutratíte dnes, můžete převést na následující den. Snídaně formou bufetu od 7:00-11:00 a večeře formou bufetu od 19:00-21:00, nabídka Õ la carte
od 12:00-21:00. Pokrmy připravené podle zásad středomořské stravy, např. pizzy s místním olivovým olejem, křupavé saláty s čerstvou bazalkou z naší zahrady.
GRAB & GO 24/7 –k dispozici je samoobslužný systém 24/7 (flexibilní služba) vitrína s bohatým výběrem osvěžujících sendvičů, salátů, ovoce, dezertů a studených nápojů.
Objevte naši restauraci se službou Dine Around a využijte 10% slevu.
LA PENTOLA TRATTORIA ITALIANA rustikální trattoria s terasou přímo u moře a nádherným výhledem na moře. Směs středomořských chutí a italské kuchyně: specialita podniku, ručně vyráběné těstoviny, široký výběr bruschett, těstovin, rizot, rybích a masových specialit.
V barech nabízíme kávu nejvyšší kvality, osvěžující nápoje, nápadité značkové koktejly s místním kořením a vůněmi, jako je rozmarýn, levandule, šalvěj, agáve, med nebo ovocné tóny fíků a pomerančů
Bar u bazénu – s terasou pro chill & dance nebo chill & scroll uvolněná atmosféra a hudba během dne a večera rezidentní DJ a živá hudební vystoupení.
Bar na pláži - nachází se pod hotelem na ideálním místě, kde si můžete vychutnat láskyplně připravené koktejly a lahodná sousta při lenošení na lehátkách nabídka jídel od 18:00 do 22:00, zahrnuje sendviče, hamburgery, těstoviny, hlavní jídla a dezerty
BAZÉNY A PLÁŽE -357 m2 venkovní sladkovodní bazény (DJ beaty a živá vystoupení. Bar u bazénu nabízí osvěžující nápoje a nápadité značkové koktejly. Oblázková pláž jen 15 m od hotelu Plážový bar nabízí osvěžující nápoje, značkové koktejly a chutné jídlo různé volitelné sporty a aktivity na pláži (za příplatek).
ZÁBAVA – kulečník, pinbally, stolní fotbal, stolní hry, herní konzole. Letní hudební programy s rezidentními DJs a živými hudebními vystoupeními.
Sport - (24/7) pro vás perfektní trénink 5 skupin aktivit na výběr: Aqua, Outdoor, Fitness, Spiritual workout, sportovní turnaje. Nabídka vodních sportů: SUP, windsurfing, jízda na kajaku. Půjčovna kol a túry. Pro týmové hráče – basketbal, futsal, házenkářské a běžecké stezky, tenisové kurty
Wellness – speciální wellness program pro chvíle prodchnuté vůní středomořských bylin. Masáže (částečné masáže, aromamasáž, antistresová masáž). Venkovní relaxační zóna se dvěma masážními vířivkami, antistresové masáže. Venkovní relax zóna se dvěma vířivkami.
DOPLŇKOVÉ SLUŽBY – digitální knihovna, samoobslužná prádelna, obchody, bezkontaktní platební náramek, bezkontaktní odbavení zdarma.
Wow Wow Pet Friendly – dovolená na pokojích s vybavením pro domácí mazlíčky (svačina, hračka, miska, průvodce destinacemi pro domácí mazlíčky.